2015-04-23

II Mokotowski Turniej Piłkarzyków Stołowych
2015.04.23 – W tym dniu w naszym ośrodku odbył się Turniej Piłkarzyków Stołowych. Tym razem wspierał nas w tym WTZ z ul. Karolkowej. Na nasze zaproszenie uczestniczyli w nim goście specjalni w osobach Pani Burmistrz Dzielnicy Mokotów Moniki Gołębiewskiej-Kozakiewicz, Pana Naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Dzielnicy Mokotów Bogdana Piec oraz Pana Krzysztof Marciniaka Przewodniczącego Warszawskiego Koła PSOUU. W turnieju wzięło udział 13 drużyn z Warszawskich placówek dla osób niepełnosprawnych oraz okolic Warszawy: ŚDS, ul. Grochowska; ŚDS „Chata z pomysłami”, ul. Rzeźbiarska; ŚDS, ul. Suwalska; ŚDS, Łubiec; ŚDS „Pod skrzydłami”, ul. Nowogrodzka; ŚDS, ul. Rydygiera; ŚDS, ul. Wilcza; ŚDS, ul. Górska; OWIRON, ul. Rozłogi; WTZ, u. Wólczyńska; WTZ, ul Deotymy; WTZ, ul. Konarskiego; WTZ, ul Karolkowa. Każdy ośrodek wystawił dwuosobową drużynę. Nas reprezentowali uczestnicy p.Katarzyna Uszyńska i p.Ime Akpan. Pani Dyrektor Zofia Pągowska wraz z Panem Naczelnikiem Bogdanem Piecem powitali gości, życząc wszystkim sportowej rywalizacji i udanej zabawy. Na początku odbyło się losowanie drużyn, które miały ze sobą zagrać i w jakiej kolejności. Walka była bardzo wyrównana
i zacięta. Po rozegraniu wszystkich meczy, nastąpił wielki finał. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna z WTZ
z ul. Karolkowej w składzie p. Jacek Kulesza i p. Grzegorz Stępkowski. Drugie miejsce zajęła drużyna z OWIRON z ul. Rozłogi w składzie p. Krzysztof Sochocki i p. Krzysztof Głuszczyński, trzecie drużyna z naszego ośrodka z ŚDS z ul. Górskiej w składzie p. Katarzyna Uszyńska i p. Ime Akpan.
Po skończonych rozgrywkach nasi goście specjalni zagrali mecz towarzyski. Wystąpiły dwie drużyny: pan Naczelnik i pani Burmistrz kontra pani Dyrektor i pan Przewodniczący. Wygrała drużyna pani Burmistrz. Na koniec pani Dyrektor wraz z gośćmi specjalnymi wręczyli medale, nagrody, dyplomy i statuetki pamiątkowe wszystkim uczestnikom turnieju. Po zakończonych zawodach wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Była to nasza kolejna bardzo udana Mokotowska impreza.