Aktualności

WSPARCIE DLA MOKOTOWSKICH SENIORÓW
Jesteś osobą starszą lub narażoną na rozwinięcie ciężkiej postaci koronawirusa? Znasz kogoś, kto nie powinien opuszczać domu i potrzebuje wsparcia?
* Zgłoś się do Dzielnicowego Zespołu ,,Warszawa Wspiera’’ działającego przy Urzędzie Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Dzielnicowy Zespół Wsparcia zorganizuje pomoc przy:
- zrobieniu podstawowych zakupów m.in. spożywczych, artykułów higienicznych, leków oraz karmy dla zwierząt;
- wyniesieniu śmieci .
W wykonaniu tych codziennych czynności pomogą wolontariusze.
Osoby zgłaszające telefonicznie swoje potrzeby będą kojarzone z wolontariuszami, których zadaniem będzie raz w tygodniu dokonanie zakupów i wyrzucenie śmieci. Ochotnicy zostaną wyposażeni przez Urząd Dzielnicy w środki ochrony osobistej – maski, rękawice i płyny dezynfekujące. Dostaną również identyfikator, precyzyjną instrukcję postępowania oraz wsparcie dyżurujących pracowników Urzędu.

Wsparciem nie są objęte osoby, które znajdują się w kwarantannie.
Zapraszamy do kontaktu:
tel. 22 443 67 71 lub e-mailem: mokotow.wsparcie@um.warszawa.pl

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00!DECYZJA WOJEWODY z dn. 19.10.2020

Droga nasza Ośrodkowa społeczności ❤
Niestety, tak jak się tego spodziewaliśmy po raz kolejny w tym roku zawieszono działalność naszych placówek z powodu koronawirusa. Jest to decyzja Wojewody Mazowieckiego obowiązująca od dziś do odwołania. To było nieuniknione, gdy wszyscy obserwowaliśmy w ostatnich dniach narastanie pandemii. Po zachorowaniu w naszym Ośrodku w połowie września jednego z uczestników zobaczyliśmy jak bardzo jesteśmy bezradni i jak niewiele możemy zrobić tak naprawdę, by nas wszystkich ochronić. Dlatego uważamy, że decyzja ta jest jedyną jaką można było w tej sytuacji podjąć, by chronić osoby z niepełnosprawnościami. Jak widzimy z tego, co się dzieje to czas bardzo, bardzo trudny dla nas wszystkich, ale też czas zwyczajnej ludzkiej solidarności, egzamin z myślenia nie tylko o sobie, ale też o innych. Nie możemy się załamywać, musimy to razem przetrwać, chroniąc naszą całą grupę, każdego jej uczestnika, bo wszyscy jesteśmy ważni i potrzebujemy siebie wzajemnie.
A więc kochani, startujemy tak jak wiosną z naszą pracą zdalną. Jutro wyślemy mail do naszych rodzin z propozycjami działań na ten nowy czas prosząc o współpracę z nami. Pomysłów mamy sporo, ale potrzebujemy tak jak wtedy mobilizacji i Państwa aktywności, by otoczyć wsparciem wszystkich Uczestników... Będziemy cały czas w kontakcie, bo zawieszenie działalności to nie urlop, to nadal praca, dla której będziemy szukać wspólnie nowych ścieżek. My jako terapeuci traktujemy to jak wyzwanie, bo już w poprzednim okresie zawieszenia działalności placówki zdobyliśmy doświadczenie, które teraz będziemy rozbudowywać o kolejne pomysły działań.
I choć tak naprawdę najbardziej będzie nam brakować naszego codziennego bycia razem, uśmiechu, gadania, przytulenia...to pamiętajmy jesteśmy zawsze blisko, cała nasza Górska społeczność....to nasza siła i czerpmy z tego na ten trudny czas. ❤❤❤


Informacja o zmianach w pomocy społecznej

  •     Wielkanoc-2020