Do pobrania

Pobieranie plików

Wszystkie gry i programy zostały spakowane do archiwum ZIP, które po pobraniu na dysk komputera należy rozpakować. Jak to zrobić? Kliknij prawym klawiszem myszki na wybrane archiwum i z rozwijanego menu wybierz: Wyodrębnij wszystkie. Następnie potwierdzamy zaproponowaną ścieżkę do rozpakowania przez kliknięcie na przycisk: Wyodrębnij. Po rozpakowaniu powstanie nowy katalog, którego nazwa będzie tytułem gry: np. Baloniki. Katalogi można przenosić w dowolne miejsce na swoim dysku. Nie można jednak dokonywać żadnych zmian w katalogu, usuwać czy zmieniać nazw plików. Takie zmiany spowodują, że aplikacja nie będzie się uruchamiać.
Oprogramowanie jest w całości napisane przeze mnie i jest wolne od wszelkich wirusów.
1. Baloniki – Gra zręcznościowa, polegająca na strzelaniu do poruszających się coraz szybciej baloników. Jest możliwość zapisywania wyników oraz własnych ustawień. Dokładne informacje dotyczące gry można znaleźć klikając na zakładkę: Pomoc oraz Informacje
2. Memopor – Gra ćwicząca pamięć. Fabuła gry bardzo znana, polega na odkrywaniu par tych samych obrazków. Jako obrazki użyte są portrety uczestników, co dodatkowo uatrakcyjni grę, bo można popatrzeć na swoich kolegów i koleżanki. Gra posiada dwa tryby: Łatwy i Trudny.
3. MK-Słowa – Gra, której pełna nazwa to: „Mistrz klawiatury słowa”. Jak sama nazwa wskazuje ćwiczy umiejętność pisania na klawiaturze. Wpisujemy słowa czteroliterowe. Podczas pierwszego uruchomienia gry należy wpisać następujące dane: imię, nazwisko (można wpisać tylko pierwszą literę nazwiska) oraz nazwę ośrodka i ulicę. Przykład: Adam K. ŚDS ul. Górska 7. Słowa należy wpisać w jak najkrótszym czasie. Wszystkie wyniki są zapisywane do bazy, więc można śledzić swoje postępy w grze. Dokładne informacje dotyczące gry można znaleźć klikając na zakładkę: Pomoc – Informacje.
4. MK-Znaki – Zasady gry podobne do MK-Słowa. Jedyna różnica polega na tym, że tu wpisujemy pojedyncze litery. Dzięki temu z grą poradzą sobie nawet osoby niepiszące, ale potrafiące odwzorować znaki.
5. Refleksik – Gra sprawdzająca refleks użytkownika. Polega na tym, aby w jak najkrótszym czasie klikać na zapalające się w kolorze zielonym kwadraty. Podczas pierwszego uruchomienia gry należy wpisać następujące dane: imię, nazwisko (można wpisać tylko pierwszą literę nazwiska) oraz nazwę ośrodka i ulicę. Wyniki zapisywane są do bazy, a to pozwala na śledzenie postępów w grze.
6. Wymazywanie – Gra polega na wymazywaniu kolejnych kwadratów z planszy tak, aby odsłonić obrazek znajdujący się pod nimi. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, kwadraty usuwa się pod ostrzałem wroga. Gra umożliwia ustawienia poziomu gry oraz włączenie, lub wyłączenie dźwięku. Przed rozpoczęciem gry można obejrzeć Demo. Dokładne informacje znajdują się standardowo po kliknięciu na przycisk: Pomoc oraz Informacje.
7. Perkusja – Program który pozwala na tworzenie własnych podkładów perkusyjnych. Swoją pracę można zapisać jako projekt lub wyeksportować do pliku muzycznego MIDI. Takie pliki mogą być później opublikowane na stronie jako plik dźwiękowy. Program umożliwia wybór 5 zestawów perkusyjnych, każdy ma inne brzmienie. Perkusja posiada 6 ścieżek, a dla każdej z nich można ustawić oddzielny instrument. Dla każdej ścieżki można też wygenerować losowe wartości, wyłączyć ścieżkę oraz usunąć wszystkie ustawienia na ścieżce. Dodatkowo można ustawić prędkość odtwarzania czyli tempo, oraz głośność i panoramę dla każdej ze ścieżek. Dla bardziej zaawansowanych można też ustawić liczbę taktów ścieżki. Standardowo są ustawione 4 takty, można to zmienić do maksymalnie 8 taktów. Mam nadzieję, że program zainteresuje choć kilku uczestników i sprawi, że objawią się nowe talenty.
Aby pobrać wybrany plik kliknij na odpowiedni przycisk