Stolarska

PRACOWNIA STOLARSKA
Terapeuta prowadzący zajęcia – Krzysztof Tkaczyk

W pracowni stolarskiej uczestnicy zapoznają się z podstawowymi umiejętnościami pracy stolarskiej. Uczą się ciąć drewno, szlifować wycięte elementy z drewna, wyklejać mozaiki na podstawkach pod ciepłe naczynia, malować i dekorować różne wycięte i wyszlifowane wzory np. anioły, domki, kwiaty i inne. Nabywają umiejętności łączenia drewna z drewnem oraz z innymi materiałami przy pomocy różnych technik
Wykonują różne proste ozdoby z drewna, a także obrazy z płaskich elementów wyciętych ze sklejki. Wytworem ich pracy są także różne zabawki, jak np. kwiatki, jajka, zwierzęta, samochody, domki itp. Podczas tych zajęć uczestnicy wykonują również przedmioty użytkowe np. półki na ściany do innych pracowni.
Uczestnicy pracowni stolarskiej wykonują wraz z instruktorem różne prace użyteczne dla całego ośrodka, sprowadzające się do naprawy mebli – krzeseł, stołów, szafek, półek, kleją pęknięcia, dorabiają różne brakujące elementy. Wykonując takie czynności jak klejenie, posługiwanie się różnymi narzędziami np. ręczną piłą, wbijanie gwoździ, malowanie, uczą się dokładności, cierpliwości, a także zaradności, ćwiczą sprawność manualną, dochodząc do pewnej precyzji przydatnej w życiu codziennym.

Galeria zawiera 12 zdjęć, na których przedstawiona jest pracownia stolarska.